פרוצדורות רפואיות של חוטים והזרקות בשילוב טיפול קוסמטי

artical sright

 

פרוצדורות רפואיות של חוטים והזרקות
בשילוב הטיפול הקוסמטי

מאת ד"ר סמדר שרייבר ומרים קיסר

בשנים האחרונות אנו רואים מגמה הולכת ומתחזקת של גברים ונשים הרוצים הצערת פנים פחות פולשנית. המטופלים רוצים שיפור קוסמטי, אבל אינם מוכנים לסבול התאוששות טיפול חוטיםממושכת מניתוח מתיחת פנים או לדאוג עקב סיכון גבוה לסיבוכים. ואכן, לטיפולים באמצעות בוטוקס וחומצה היאלרונית התווסף אח חדש – מתיחת פנים בחוטים, אשר צוברת פופולריות רבה. מתיחת הפנים ע"י חוטים הינה הליך לא פולשני שיכול לעזור ולעכב את סימני ההזדקנות כאשר הם מתחילים להופיע. השימוש בחוטים אינו מהווה תחליף לניתוח מתיחת פנים, אך מאפשר שיפור ניכר במראה העור ורעננותו ללא ניתוח. הטיפול הינו קצר, כחצי שעה, וההתאוששות ממנו מהירה גם כן. בנוסף משמשים החוטים לטיפול בגבות שמוטות, בסנטר נפול, בצוואר, ובמחשוף.
הטיפול כשמו כן הוא - השחלת חוטים ע"י מחט מתחת לעור הנפול, על מנת שיתמקמו שם וימתחו אותו. החוטים לא רק מרימים את העור ומותחים אותו אלא אף מעודדים את הגוף לייצר יותר קולגן דווקא באזור המטופל, וכך רקמת העור נהיית מוצקה ובריאה יותר, ושקעים מתמלאים. בנוסף הגירוי של ההזרקות מגביר את זרימת הדם והמטבוליזם באזור ומשפר את מראה העור. ניתן לראות גם התבהרות של כתמים, ושיפור במראה צלקות.


אפטוס (Aptos) היו החוטים הראשונים להרמת פנים ללא ניתוח ושמם דבק במידה מסוימת בשיטה כולה. עשויים מחומר קבוע בשם פוליפרופילן לחוטים אלו היו תופעות לוואי כגון זיהומים קשים וממושכים.
השימוש בחוטים נשאר מצומצם. בשנים האחרונות, פותחו חוטים מסיסים כמעט ללא תופעות לוואי. כיום יש מבחר מוצרים עשויים מחומר קבוע או מסיס, מושחלים ע"י מחט וצפים stringברקמה (floating), או מוחדרים דרך חתך ומעוגנים בתפר לרקמה (sustained).
פופולריים במיוחד ודקים יחסית, הם חוטי מירקו (Miracu) אשר עשויים מ- Polydioxanone, החומר שממנו עשויים חוטים המשמשים לתפירה לאחר ניתוח, ונועד להתמוסס ולהיספג בגוף. החוט מושחל לעור בין הדרמיס להיפודרמיס.. השחלת החוט עלולה לגרום שטף דם, נפיחות וכאב, הסיכוי לתופעות לוואי קטן יותר, במקרים מסוימים נדרש יותר מטיפול אחד. האפקט נראה לעין תוך מספר שבועות, מגיע לשיאו ומתייצב תוך כ- 4 חודשים ונשמר כשנה.
אפשר לשלב את הטיפול בחוטים עם טיפולים נוספים, כלומר, מטפלים בקמטים ובשקעים בפנים ע"י הזרקת בוטוקס או חומצה היאלורונית, ולאחר כחודש ממשיכים עם חוטים כדי למצק אזורים של עור נפול ולהדגיש את תווי הפנים. שבועיים לאחר הטיפול בחוטים מומלץ לטפל ב- RF (גלי רדיו) כי שתי שיטות הטיפול הרפואי והקוסמטי פועלים למיצוק העור ויצירת קולגן, השילוב משדרג את התוצאה וניתן לראות אותה כבר לאחר ימים בודדים. שילוב פילינג או טיפול פנים קוסמטי משפר את התוצאה. לאחר טיפול רפואי אסתטי, רצוי לחזור לשגרת הטיפולים הקוסמטיים, לאחר שבועיים.


היתרונות בשימוש בחוטים הם רבים – הפרוצדורה קלה ומבוצעת במרפאה ואין צורך בניתוח או באשפוז, ומבחינת התוצאה – ניתן למתוח את העור בכיוונים שונים וכך ליצור מראה טבעי וצעיר. במשך הזמן כאשר אפקט הטיפול ייחלש, אפשר להשחיל עוד חוטים כדי לחזק את המתיחה ולשחזר את ייצור הקולגן מחדש. החוטים נמסים ונספגים בגוף אחרי מספר חודשים, אך אפקט הטיפול ממשיך ומחזיק מעבר לכך טיפולי הרפואה האסתטית וטיפולי הקוסמטיקה שזורים ומשתלבים זה בזה וככל שהטכנולוגיה מתפתחת ומתקדמת בעולם היופי תתקבל תוצאה מקסימלית אם נשלב טיפולים רפואיים וטיפולי קוסמטיקה יחד אשר ישלימו וישפרו את התוצאה הסופית לשמחת הלקוחה.
בהמשך לסקירה המקצועית של ד"ר סמדר שרייבר בנושא מתיחת העור על ידי חוטים למדנו שטיפולי קוסמטיקה המשלימים לטיפולי הרפואה הנם קיר תומך בצורה נפלאה בתוצאות טיפולי הרפואה .
לקוחה שעברה טיפול רפואי של החדרת חוטים לעור וללא תופעות לוואי לטיפול, לאחר המתנה של שבועיים, זה הזמן להתחלת טיפולי קוסמטיקה מתאימים.
ברוב המקרים לאחר הפרוצדורות הרפואיות מראה העור אינו מרנין וזוהר.
טיפולי סדרה של מס' מפגשים יהיו השקעה נפלאה לתוצאות טובות במיוחד.
כשלב ראשון בטיפולים הקוסמטיים מומלץ פילינג עדין הממיס את התאים המתים ומשחרר את העור . ההמלצה הינה פילינג חומצות עד 15%, או פילינג אנזימטי המכינים את העור להמשך הטיפול הקוסמטי.
טיפולים במכשיר ה – RF ייתנו את התוצאה המרבית.ultrasonic
טיפול זה מחמם את רקמת העור מזרים את הדם ומזרז התחדשות תאים וקולגן ומשלים את התכונות והשינויים שנעשו בעור ע"י הטיפול הרפואי. מסכות מזינות מרגיעות ומלחלחות יתרמו רבות לתוצאה הסופית.
בשיחות עם רופאים נוספים הגענו למסקנה שטיפולי ה – RF מאריכים ומשפרים את השפעת ההזרקות והשפעת החוטים בעור. מניסיוני האישי אשמח להוסיף שלאחר מספר טיפולים בהפסקות של שבועיים בין טיפול לטיפול היה מרגש לראות את העור מתוח זוהר ומבריק.
חשוב להוסיף שעיסוי מרגיע או עיסוי ניקוז לימפתי, החדרות של לחויות במכשיר האולטרסוניק, טיפולים קוסמטיים מגוונים יתרמו למראה כל עור שעבר פרוצדורות רפואיות.
לסיכום הקוסמטיקה והרפואה האסתטית בהחלט יכולות לחולל ניסים כשהן עובדות יחד.

 

* ד"ר סמדר שרייבר הינה מנהלת תחום טיפולים פוטודינמיים במרכז הרפואי אסף הרופא, ומרפאה אסתטית בגני תקווה.