טיפול מזותרפיה מתקדם

 

מטופל

 

 טיפול המזותרפיה  המסורתי צבר פופולאריות בקרב הלקוחות כטיפול אנטיאייגי'נג לשיפור טקסטורת העור, מראה זוהר ומיצוקו ואפילו בכיווץ נקבוביות פעורות. גם כטיפול המשפר צלקות פוסט אקנה  טיפול זר מחולל נפלאות (וזאת גם למדנו בסמינרים  במהלך הקיץ).
בעזרת טכנולוגיית המזותרפיה אנו יכולים לשפר תוצאות של מקרים נוספים. אם למדנו לטפל בצלקות פוסט אקנה נוכל גם לטפל בצלקות היפו טרופיות צלקת היפוטרופית. צלקות היפו טרופיות מוגבהות ומורמות יותר מהעור שנחתך כתוצאה מעודף קולגן. בסוף התהליך יש התמתנות של הצלקת אולם היא עדיין בולטת ואדומה יותר מהעור שסביבה. בעזרת טיפול מזותרפיה מתקדם ניתן לשפר צבע מירקם הצלקת. טיפול זה מתאים גם לטשטוש צלקות המופיעים בצידי הפנים לאחר ניתוח פייסליפטינג.
הדבר נכון גם במקרים של צלקות שהתפתחו על רקע כוויות צלקת מכוויה. הכוויה נוצרת כאשר הגוף עובר מגע עם חום גבוה שפוגע ברקמות והורס אותן. הכוויה נגרמת בדרך כלל ממים רותחים, תנור חם, לאחר תאונות דרכים, שריפה מאש מדורה וכו', ורמתה נקבעת על פי שטח הכוויה, דרגתה ומיקומה. שטח הכוויה מוגדר כאזור הגוף שנפגע, וככל שהוא גדול יותר כך הכוויה קשה יותר. דרגת הכוויה מבטאת את שכבות העור שנפגעו – כוויה מדרגה ראשונה היא כוויה שפגעה רק בשכבת האפידרמיס, כוויה מדרגה שניה כוללת גם את שכבת הדרמיס וכוויה מדרגה שלישית כוללת את הרקמה התת עורית ונחשבת לקשה מכולן. הכוויה מדרגה שלישית, הדורשת טיפול הכולל השתלת עור וחבישות לחץ. לאחר הטיפול בכוויה נותרו הצלקות, חלקן צלקות היפרטרופיות וחלקן צלקות קלואידיות. צלקות קלואידיות הן צלקות המתרחבות מעבר לגבול הרקמה הפגועה. צלקות אלה הן בעלות מרקם קשה יותר ובדרך כלל בצבע כהה Picture 064. חשוב לטפל בלקוחות מסוג זה רק לאחר שסיימו את הטיפולים הרפואיים במלואם והחלימו לחלוטין ורק לאחר מכן מומלץ לעבור לטיפול המזותרפיה המתקדם. תוצאות הטיפול יביאו לשיפור משמעותי הן מבחינת מרקם הצלקת והשטחת והן מבחינת צבע הצלקת והבהרתה, אך לא יעלימו הצלקות כליל.

את סימני הסטרייה/ מתיחה סימני מתיחה כולנו מכירים בעיקר משינוי משקל מהירים וקיצוניים הנובעים ממחסור של קולגן ואלסטין ברקמת החיבור. העור מאבד את יכולת העמידות שלו בפני ההתמתחות, וכתוצאה מכך נראים לעין "קרעים" של סיבי הקולגן, האלסטין והרטיקולין (חלבון המהווה מרכיב עיקרי בסיבים רשתיים). בעזרת טיפול המזותרפיה נוכל לחזק את הסיבים ולשפר את ה"קרעים" על ידי יצירת תאי עור חדשים, בעזרת קוקטייל של חומצה היאלורונית, מינרלים, ויטמינים, חומצות אמינו ופפטידים כגון מטרקסיל 3000.
ישנם טיפולים נוספים בנוגע לתחום המזותרפיה ותוצאותיו המדהימות לאזורי הקרקפת, דקולטה וכפות הידיים. וכל זאת בכתבה בחודש הבא. את פרוטוקול הטיפולים והדגמתם ניתן לראות בסמינרי מזותרפיה הנערכים אצלנו במרכז ההדרכה.
לשאלות ורישום לסמינר יש ללחוץ כאן